;
 ;

Sztolnia Czarnego Pstrąga znajduje się w sercu Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie odbywa się ruchem wahadłowym z szybów Ewa lub Sylwester. Do szybów można dotrzeć zarówno od strony Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji lub z bezpłatnego parkingu przy ulicy Repeckiej.

Dojazd do Sztolni utrudniony od ul. Śniadeckiego. Prosimy kierować się na parking przy ul. Repeckiej.

W związku z rozbudową siedziby Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji wprowadzono pewne ograniczenia dotyczące ruchu pojazdów i parkowania. Turyści, którzy wjadą na teren Parku Repeckiego od strony ul. Śniadeckiego mogą mieć problem ze znalezieniem miejsc do parkowania. Jak informuje dyrekcja GCR, płatny parking będzie działał na dotychczasowych zasadach.

Można skorzystać z transportu publicznego. Autobusy MZKP (iniie nr 1, 135, 142, 153, 614, 780) zatrzymują się jednak przy ul. Pyskowickiej, co wydłuży drogę dojścia do naszej sztolni.

W czasie trwania inwestycji zlikwidowane zostaną miejsca parkingowe na wydzielonym pasie jednokierunkowej drogi dojazdowej do GCR-u. Pozostałe place parkingowe funkcjonować będą na starych zasadach.
Prace związane z inwestycją mają potrwać do grudnia 2019 r. Do tego czasu trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Zalecamy więc dojazd do Sztolni od ul. Repeckiej, przy której znajduje się bezpłatny parking.

Do szybu Sylwester jest 10-15 min drogi.

Parking bezpłatny (niestrzeżony) - dla samochodów i autokarów przy ul. Repeckiej
Współrzędne GPS:
50°25'42.7"N 18°48'57.9"E

Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego

Tel: 32 285 49 96
E-mail: bort@kopalniasrebra.pl

ul. Gliwicka 2
42-600 Tarnowskie Góry